9-10 maja 2020 r. – II mityng korespondencyjny – Szczecin

Komunikat z II zawodów korespondencyjnych w Szczecinie

.

Poniżej komentarz z zawodów Jurka Jurkowskiego

Liczyłem że po zachęcającej frekwencji pierwszych zdalnych (korespondencyjnych) zawodów w dniach 25-26.04.2020 r. propozycja powtórzenia zabawy podczas weekendu 9-10.05.2020 r. spotka się z większym odzewem zapalonych mastersów. Niestety wypadło znacznie słabiej!

Za to w Szczecinie wystartowała Grupa Pięciu wzmocniona udziałem gościnnie startującego Mariusza Drążkowskiego jako przedstawiciela Wielkopolski. Zaliczyliśmy kilka konkurencji z zestawu rzutów nietypowych tj. shotorama, rzut młotem szkockim, rzut dyskiem antycznym oraz zapoznawczo rzut ciężarkiem jednorącz oraz slingball. Szczegółową specyfikację sprzętu zawiera komunikat.

W sielskim plenerze i pięknej, ciepłej i słonecznej pogodzie było sporo rzutów, jeszcze więcej frajdy i niektóre wręcz bardzo dobre i satysfakcjonujące ich autorów wyniki.

Duży szacun i owacja na stojąco należy się Koledze Adrianowi Piontkowi, po raz drugi samotnie startującemu w Chorzowie.

Późnym popołudniem w dniu dzisiejszym, „rzutem na taśmę”, z wynikami  zameldowali się koledzy z Zielonej Góry. Chwała im za to!!!

Na podstawie zebranych informacji sporządziłem komunikat zbiorczy okraszony zdjęciami Adriana i Grupy Pięciu ze Szczecina.

W imieniu naszej szczecińskiej grupy zachęcamy wszystkich do organizowania startów w terminach imprez przewidzianych w kalendarzu PZLAM, a niemożliwych do przeprowadzenia w pełnej wersji. Z uwagi na stopniowe luzowanie rygorów epidemicznych wydaje się, że stopniowo byłyby możliwe lokalne, niezbyt liczne zloty gwiaździste mastersów i wspólne starty.

Pozdrawiam

Jurek Jurkowski

 

Różne miejsca i te same zawody, gratulacje dla startujących!!!!!!!!!!!!!!