pb2016 zaproszenie

XVI PUCHAR BAŁTYKU – 24.09.2016 SOPOT.

WYNIKI MITYNGU

REKORDY MITYNGU

W sobotę, dnia 24 września 2016 w Sopocie na Stadionie Leśnym odbył się XVI Międzynarodowy Puchar Bałtyku. Wystartowało 87 zawodników, (zgłoszonych było 98!!!). W trakcie zawodów pobitych zostało 8 rekordów Polski i 29 rekordów tego mityngu.

Zawodom towarzyszyła znakomita pogoda, było ciepło i słonecznie. Poza tym sam pobyt na pięknym sopockim stadionie zachęca do startów i bicia rekordów. Wyróżniającym się zawodnikiem Pucharu był Jerzy Jabłoński z Olsztyna. Zwyciężył w trzech konkurencjach młociarskich, rzucie młotem, rzucie ciężarkiem oraz rzucie młotem szkockim. Jurek Jabłoński zdobył Puchar im. Sławomira Zieleniewskiego.  W zawodach wystartowała olimpijka Urszula Kielan z Warszawy, która zwyciężyła w skoku wzwyż, w kategorii K55 pobiła rekord Polski.

W konkursie małżeńskim, w którym w pchnięciu kulą startują pary małżeńskie zwyciężyli już po raz siódmy Grażyna i Mieczysław Kubaccy z Nowego Miasta Lubawskiego.

Inni zawodnicy też walczyli dzielnie by uzyskiwać b. dobre rezultaty. Za miesiąc odbędą się Mistrzostwa Świata w Perth (Australia), wielu startujących w Sopocie wybiera się na MŚ.

Nasza „muza gastronomiczna” – Monika, przygotowała dla startujących i towarzyszących im osobom pierogi, swojską kiełbasę i smalec domowy. Były też słodkości.

Wyniki uzyskiwane przez zawodników w kategoriach wiekowych były przeliczane według przeliczników rocznych, uzyskaliśmy w ten sposób większą porównywalność wyników w poszczególnych konkurencjach.

Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za obecność i starty w mityngu. Zapraszamy za rok na XVII  – PUCHAR BAŁTYKU.