komunikatPB2015

Komunikat końcowy XV Pucharu Bałtyku – 26.09.2015 Sopot

XV Puchar Bałtyku – informacja.  Zapraszamy do GALERII – zestaw zdjęć z kilku PUCHARÓW BAŁTYKU!!!

 

W tegorocznych zawodach wystartowało 101 zawodniczek i zawodników, to znacznie więcej niż w roku ubiegłym, kiedy to udział wzięło 69osób. Cieszymy się bardzo z tego wzrostu, świadczy to o rosnącej randze naszych zawodów, o tym, że przyjemnie jest na zawodach w Sopocie, że jest to impreza dobrze zorganizowana. Organizatorzy jak zwykle zadbali o dobrą pogodę i smaczny poczęstunek.

Pogoda była bardzo „lekkoatletyczna”, sprzyjała uzyskiwaniu świetnych wyników. Na zawodach ustanowiono 28 nowych rekordów Pucharu Bałtyku (informacja o rekordach jest w komunikacie z PB). Bardzo trudno było zdobyć medale w konkurencjach rzutowych, szczególnie wśród mężczyzn. Do Sopotu przyjechała cała czołówka najlepszych zawodników. W młocie, dysku, rzucie młotem szkockim do startu zgłosiło się ponad 30 zawodników. Najlepszymi z najlepszych byli Marek Głowacki (zwycięzca w kuli i w dysku), Andrzej Piączkowski, Jerzy Jabłoński, Mariusz Walczak (młotem 9kg rzucił na odległość 53m!!!!), Krzysztof Kaszuba –14.96m uzyskał w pchnięciu kulą. Wśród pań dominowały jak zwykle Ewa Frąckowiak i Irena Baranowska.

Puchar im. Marianny Biskup zdobyła za skok w dal Elżbieta Sambor, puchar im. Sławomira Zieleniewskiego otrzymał Andrzej Piączkowski za rzut młotem. Puchar w konkursie małżeńskim przypadł w udziale (już po raz 6) Grażynie i Mieczysławowi Kubackim.

Pierogi (1500 szt.), ciasto i znakomity 15kg tort upiekła, udekorowała wspaniała Monika, za co jej bardzo, bardzo dziękujemy.

W trakcie zawodów prezesi PZWLA uhonorowali Zbigniewa Werlinga oraz Marzenę i Tadeusz Sokołów okolicznościowymi pucharami za organizację tych zawodów.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na XV Puchar Bałtyku do Sopotu i zapraszamy za rok na kolejne zawody we wrześniu 2016r.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!