XX PUCHAR BAŁTYKU – 19 września 2020r. SOPOT

XX Puchar Bałtyku już poza nami, na zawodach dopisała nam pogoda, wyniki uzyskiwane przez koleżanki i kolegów były bardzo dobre. Pobito 17 rekordów Pucharu! Trochę spokój organizatorów zmąciły dziki, które w nocy przed imprezą zdewastowały część murawy stadionowej. Multimedalistami w tym roku byli Helena Romanowska (K75), Elżbieta Sambor(K55), Genowefa Prużanin(K85), Jerzy Jabłoński(M75) i Marek Grzyb(M65). W konkursie małżeńskim w pchnięciu kulą zwyciężyli Grażyna i Mieczysław Kubaccy z Nowego Miasta Lubawskiego, to ich kolejny triumf w tym konkursie. Puchar im. Sławomira Zieleniewskiego w konkurencji rzutu młotem otrzymał nasz Rekordzista Świata – Jerzy Jabłoński(M75). 

Bardzo miłym akcentem zawodów był rodzinny przyjazd rodzinnego Fan Clubu Wieśka Tobiasza. Wiesiek potrafił zachęcić całą rodzinę do przyjazdu do Sopotu i dopingowania jego i innych zawodników do osiągania b. dobrych wyników. 

Jak to na jubileusz przystało były też nagrody i listy pochwalne za dotychczasową aktywność organizacyjną wśród Mastersów na Pomorzu. Prezes PZLAM – Wacław Krankowski wyróżnił dyplomami i medalami zasłużonych: Dyrektora Stadionu – Jerzego Smolarka, sędziego sportowego – Henryka Fedorowicza, Zbigniewa Werlinga oraz Marzenę i Tadeusza Sokołów – organizatorów Pucharu Bałtyku.

Przygotowaliśmy dużo smacznego ciasta, zrobiliśmy też odpowiednią ilość domowego smalcu. Taki posiłek smakował uczestnikom.

.

Na deser pozostawiam smakowanie komunikatu z Pucharu Bałtyku 2020 i

.

zestawienia rekordów Pucharu w ciągu 20 lat.