XVI Mistrzostwa Polski w Rzutach do Sopotu 27-28 kwietnia 2019r.

27-28 kwietnia 2019 r. odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Rzutach w Sopocie na Stadionie Leśnym. Zawody były bardzo udane, bardzo pomogła w uzyskaniu wyników pogoda, bardzo ładnie, słonecznie i ciepło było w sobotę. Niedziela była gorsza, ale nie „lało” jak przewidywały media meteorologiczne. Bardzo dużo było startujących, ponad 80 osób, startowaliśmy w dziesięciu konkurencjach, tzw. „osobostartów” było blisko 400!!!! 

Startujący to zawodnicy w wieku od 35 do 87 lat. Najliczniejsze kategorie wiekowe to męska grupa siedemdziesięciolatków! Poza tym b. liczne były kategorie M65 i M60.  To bardzo budujący obraz aktywności ludzi w wieku średnim i średnim +, są bardzo chętni do zajęć sportowych i przynosi to im wiele radości. Rywalizacja sportowa motywuje do treningów i aktywności codziennej. 

Zwrócić trzeba uwagę, że zawody to własna inicjatywa Pomorskiego Klubu Weteranów Lekkiej Atletyki w Sopocie przy pomocy SKL Sopot (Dyrektor J.Smolarek) – udostępnia nam na dwa dni stadion i firmy Parus z Sopotu. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za udział w Mistrzostwach i zapraszamy na 17 Mistrzostwa w Rzutach w roku przyszłym. Po drodze we wrześniu zorganizujemy na zakończenie sezonu 18 Puchar Bałtyku!

.

komunikat końcowy XVI Mistrzostw Polski w Rzutach Nietypowych – Sopot 2019

.

rekordziści w rzutach nietypowych – zestawienie Longina Bujnowicza

.zgł

.reg